Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z autorkami książki NamThar

9 lutego 2018 /18:00 - 20:00

Zapraszamy do Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu na premierę długo oczekiwanej książki NamThar. Gośćmi wydarzenia będą autorki książki: Lena Leonteva oraz Marzena Popławska.

Autorki opowiedzą o procesie powstawania książki oraz o połączeniu dwóch umysłów i temperamentów, zespoleniu prawdziwej historii buddyzmu z fabularną opowieścią, dzięki czemu projekt NamThar stał się literackim eksperymentem.

Książka o podróży, miłości i wyzwoleniu

Historia życia każdego człowieka to nadzwyczajna podróż przez stany świadomości, emocje, uczucia, tęsknoty i oczekiwania. A co gdybyśmy mogli żyć wiele razy, aż do momentu kiedy zrozumiemy naturę miłości, zazdrości i nienawiści oraz uświadomimy sobie, czym jest prawdziwa wolność?

NAM THAR to nie tylko odpowiedź na to pytanie, lecz także epicka podróż, dzięki której przemierzymy odległe szlaki w Indiach, Nepalu, Tybecie i Anglii. Razem z głównym bohaterem o imieniu Aria i jego najdroższą Sonali pokonamy wiele przeszkód stojących na drodze i wspólnie przejdziemy przez pięć żywotów prowadzących do upragnionego stanu umysłu – wyzwolenia. Losy tej pary rozgrywają się na przestrzeni 2500 lat, od VI wieku p.n.e.
do końca XX wieku n.e. W trakcie swojej wędrówki zakochani poznają mistrzów buddyjskich i stopniowo uczą się tajników pracy z umysłem. Dzięki temu dowiadują się, jak walczyć z demonami– zarówno tymi zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi.

„…Cóż, więc popatrz prosto na swą miłość. Jesteś pełen myśli o przeszłości, o ciele partnerki, o tym, jak dobrze wam było razem, o tym, co ci powiedziała. Jesteś również pełen myśli o tym, co nadejdzie – próbujesz po omacku wyciągnąć rękę poza zasłonę czasu, szukając w przyszłości gwarancji, że spełnią się twoje marzenia i nadzieje. A teraz spróbuj tego nie robić. Nie rozmyślaj o minionych i nadchodzących wydarzeniach. Zanurz się w samym uczuciu miłości, rozpłyń się w nim.”

Powieść napisała Lena Leonteva – historyk, naukowiec i Marzena Popławska – filmowiec, podróżnik i miłośnik sztuki buddyjskiej. Dzięki połączeniu dwóch umysłów i temperamentów oraz
zespoleniu prawdziwej historii buddyzmu z fabularną opowieścią, NAM THAR stał się literackim eksperymentem, w wyniku którego autorki stworzyły coś na kształt mitów buddyjskich.

Wyrażenie „Nam Thar” oznacza dosłownie „całkowite wyzwolenie”*. Tym słowem Tybetańczycy określają biografie buddyjskich mistrzów, które są przede wszystkim historiami rozwoju umysłu osiągającego oświecenie.

*Całkowite wyzwolenie – stan nieuwarunkowanej radości i absolutnej wolności od cierpienia i niewiedzy.

Więcej na temat książki:
http://namtharthebook.com/pl/

Szczegóły

Data:
9 lutego 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
ul. Minorytów 4
Opole, Opolskie 45-017 Polska
+ Google Map